Fülesmackó Tagóvoda
NÉV: Mátrai Önkormányzati Társulás Óvodájának és Bölcsődéjének Fülesmackó Tagóvodája
CÍM: 3143 Mátranovák, Bányász út 2.
TELEFON: +36-32-363-536 , +36-20-567-8690
E-MAIL: fulesmaci.novak@gmail.com
TAGINTÉZMÉNY -IGAZGATÓ: Szalainé Princz Andrea
ÓVODAPEDAGÓGUSOK:
- Ficsorné Varga Veronika
- Hajduk Krisztina
- Máth-Varga Virág
- Szalainé Princz Andrea
DAJKÁK:
- Molnár Gáborné /Éva/
- Zakor Adrienn
Óvodánk gyönyörű természeti környezetben elhelyezkedő intézmény. Hatalmas fákkal, virágos területekkel beültetett udvarunk, mint egy ékszerdoboz fekszik a falu közepén.
A nagy tér, az udvari játékok, és a 2021-ben átadott sportpályánk biztosítja gyermekeink számára az örömteli mozgást, a sportolás lehetőségét, a szabad levegőn történő önfeledt tevékenységet. Ovis focicsapatunkkal sikeresen szerepelünk a területi versenyeken.
Óvodánkban 2022. szeptemberétől a saját, kidolgozott „Fülelő” módszertani program szerint dolgozunk, melynek alapja a természet, a környezetvédelemi nevelés, középpontjában pedig a kisgyermek legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége a játék, a játékos tanulás áll. A bennünket körülvevő külső világ megismerését természetes környezetben tudjuk megvalósítani. Mindennapi nevelőmunkánk során játékba integrált, korszerű, cselekvő- fel-fedező, alkotó, képességet, kreativitást elősegítő tevékenységeket kezdeményezünk. Ennek eredményeképpen elnyertük a „Madárbarát, Mosolygós Óvoda és a Zöld Óvoda” címet.
Az óvoda két vegyes csoporttal, 48 férőhellyel működik, melyben jól képzett óvodapedagógusok dolgoznak. Munkájukat a dajkák segítik. Nevelőtestületünk tagjai nyitottak az új ismeretek befogadására, az innovatív pedagógiai törekvések megvalósítására.
Óvodánk rendelkezik a szükséges és alapvető tárgyi feltételekkel, a csoportszobák az óvodapedagógusok igényességének, kreativitásának köszönhetően esztétikusak, dekoratívak.
A falu intézményeivel törekszünk jó, egymást segítő, partneri kapcsolat kialakítására. Kiemelt figyelmet fordítunk a hagyományok ápolására, a hagyományőrzésre, a „Jeles napok” ünnepeire. Az ovisokkal bekapcsolódunk a helyi ünneplésekbe. Az ünnepi élmények célja a gyermekek közösségformáló erejének, a hovatartozás érzésének alakítása, erősítése.
Célunk, az óvodások sokoldalú, harmonikus fejlődésének, személyiségük kibontakoztatásának elősegítése, az életkori és egyéni sajátosságok és az eltérő fejlődési ütem figyelembevételével, a differenciálás lehetőségeinek kihasználásával.
Munkánkat logopédus, fejlesztőpedagógus, gyógytornász is kiegészíti.
Alapelvünk olyan szeretetteljes óvodai légkör megteremtése, amelyben a gyermeket megbecsülés, szeretet övezi, személyiségét elfogadják, tiszteletben tartják. Nyugodt, derűs, bizalomteljes, családias légkör biztosítása, melyben kiegyensúlyozottan fejlődnek.
Fontos, hogy óvodáskor végére szívesen kommunikáljanak, problémáikat önállóan oldják meg, jó kapcsolatteremtő képességgel rendelkezzenek, társaikkal empatikusak legyenek. Szűkebb és tágabb környezetükben biztonságban igazodjanak el. Védjék, óvják a környezetüket, szeressék a természetet.